NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Авансцена Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите
5463
Авансцена

Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“.  Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др

| 15 Юни 2024, 14:53 ч.
Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите
Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите
Снимка © DFA

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“. 

Пленер „Хартията – същност и  намеса“ започна в Художествената галерия в Добрич. В него участват творци от цялата страна. Те ще създават своите произведения в залите на галерията, където жителите и гостите на града могат да наблюдават изпълнението. Пленерът ще завърши с обща изложба на 5 септември. 

На пресконференция днес директорът на Художествена галерия – Добрич Недко Недков представи единадесетте участници в тазгодишното издание на пленера.  

„Тази година проектът е под надслов „Хартията – същност и намеса“. Това е процесът, който ние през всичките години осъществяваме. Навлизаме в дълбочина в същността на хартията, която има богати художествени и физични качества“, каза Недко Недков. 

Успех на участниците пожела и секретарят на Община Добрич Калина Георгиева. 

В тазгоди

На официална церемония в залата на Държавна опера Стара Загора тази вечер бяха раздадени наградите на единадесетото издание на Международния кинофестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024. За първи път тази година беше връчена и Награда на публиката. Зрителите на „Златната липа“ дадоха наградата чрез гласуване на „Уроците на Блага“ на режисьора Стефан Командарев. Наградата беше получена от актрисата Розалия Абгарян, която играе една от ролите във филма.

Наградата „Златна липа“ за най-добра женска роля получи актрисата Ели Скорчева за брилянтното си изпълнение във филма на Стефан Командарев „Уроците на Блага“. Така тя си тръгна с две статуетки от „Златната липа“, след като в първия ден получи и награда за цялостен принос в киното.

Наградата за най-добра мъжка роля журито присъди на синеокото момченце Янис Фриш, изпълнило главната роля във филма „Стиснати

„Червената къща“ отново отваря врати за култура в София и отправя покана към творците от независимата сцена, съобщават от Artvent

По думите им „преоткриването“ на пространството на столичната улица „Любен Каравелов“ 15 е планирано за тази есен. Зад идеята и реализирането стои Artvent – компания, която през последните три години създава, организира и разпространява театрални и музикални продукции в страната и чужбина. 

От юни е отправена отворена покана за представяне на артистични идеи, които да бъдат включени в репертоара на сцената на „Червената къща“ за сезон 2024/2025 г. 

Плановете са сцената да бъде домакин на творчески произведения от различни сфери на изкуството – театър, кино, литература, танц, фотография, видеография, визуални и дигитални изкуства.

И в момента „

Националният конкурс “Мелодията на водата” ще представи 15 нови български песни в Хисаря. Това съобщи организаторът Иван Димов от сдружение „Петнадесет лалета“. 

Конкурсът ще се проведе на 13 юли на сцената на Летния театър в Хисаря от 21:00 часа. Съорганизатор на събитието е Община Хисаря.

Предварителната селекция за третото издание на Националния конкурс за нова българска песен бе проведена от комисия, в която влизат поп изпълнителите Мими Иванова, Снежина Темелкова и Снежана Петкова, музикантът и композитор Кристиан Илиев, режисьорът Боян Даскалов, композиторът, аранжор и диригент Георги Милтиядов и музикалният педагог Иван Димов. 

Излъчените 15 финалисти са от общо подадени за участие 36 нови български  песни.

Събитието ще бъде заснето и излъчено в програмите на БНТ, коментира Димов. Изпълненията на участниците ще са под съпровода на Фес

Изложба „Синята птица” на семейство Телалим ще бъде открита на 11 юни в троянската галерия „Серякова къща”, съобщи Мариела Шошкова, уредник в галерията.

Александър Телалим е бесарабски българин и по думите на Шошкова е сред най-добрите съвременни български акварелисти. 

Телалим създава уникален синтез на източна и западна калиграфия, както и собствена живописна авторска техника „витражен акварел“. 

Художникът притежава извънредно широк творчески диапазон, като в по-широк контекст изкуството му се възприема като мост между Източната и Западната култури, разказа Шошкова.

Телалим има над 70 самостоятелни изложби, както и участия в общи изложби по света в Ню Йорк, Чикаго, Санкт Петербург, Хонконг и др.

За пръв път в галерия „Серякова къща“ освен негови творби ще бъдат подредени и творби на неговата съпруга Валя и на дъщеря им Оля. И двете и

Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др. Организирани са съпътстващи концерти, театрални представления, творчески работилници и концерти. Целта на инициативата е да се предизвика интерес към музеите и културните институции. Цените на билетите са намалени, а някои обекти могат да бъдат посетени напълно безплатно. За по-бързо придвижване между отделните музеи и галерии в центъра на града е предвиден извънреден транспорт.

В събота за посетители отваря и Чернинския дворец в Прага, който е седалище на Министерството на външните работи на страната. Посетителите ще могат да видят апартамента на някогашния външен министър Ян Масарик, намерен мъртъв под прозореца на служебното си жилище на 10 март 1948 г. Достъпен за разглеждане е и автомобилът „Аеро 50“, ползван от президента Едвард Бенеш по време на изгнанието му в Лондон. Дворецът има дълга история. Бароковата сграда е построена през 17-и век. Била е галерия, лазарет, казарма, приют, а по време на  Втората световна война е седалище на нацистките окупатори. През юли 1991 г. в двореца е сложен официален край на Варшавския договор. 

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.

Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив

В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поред

Балетът "Корсар" с режисьор и хореограф Галина Калчева и сценография на Иван Токаджиев е новото заглавие в репертоара на Държавна опера - Бургас. 

Неговата премиера ще се състои на 8 юни, съобщават от културната институция в морския град.

Творбата по музика на Адолф Адам, Цезар Пуни, Лео Делиб, Рикардо Дриго, Пьотър Олденбургски използва хореография от Мариус Петипа, Жозеф Мазиле, Константин Сергеев. Либретото на Жул-Анри Верноа дьо Сен-Жорж е базирано на поемата "Корсарят" от Джордж Байрон.

"Корсар" е първа балетна премиера за сезона. Творбата за първи път се поставя на бургаската сцена. Със задачата се заема дългогодишната примабалерина на бургаската опера Галина Калчева, която работи като постановчик и по „Дон Кихот", "Жизел", „Пахита“ и „Зле опазеното момиче“.  

Репетитори на балетния състав са постановчикът Галина Калчева и Марина Змее

Рапърът Пост Малоун оглави класацията на "Билборд" за албуми с първия си кънтри проект, съобщи сайтът на изданието.

Малоун си осигури първенството с албума F-1 Trillion, от който за периода на отчитане са продадени 250 000 еквивалентни единици. Тавата зае и челната позиция в чарта за кънтри албуми.

F-1 Trillion е третият албум на Пост Малоун, който покорява върха в класацията Билборд 200 след Beerbongs & Bentleys (2018) и Hollywood`s Bleeding (2019), и шестият му, който намира място в Топ 10. 

Новият албум на Пост Малоун включва 18 песни, 15 от които са сътрудничества със звезди на кънтри музиката - от Доли Партън и Ханк Уилямс младши през Блейк Шелтън и Брад Пейзли до Харди и Морган Уолън. 

Втората позиция в албумната класация на "Билборд" остава непроменена спрямо предходната седмица и се заема от певицата и авторка на песни Чапъл Роан с

Финалистите от конкурса за съвременно изкуство Most показват творбите си с изложба от 11 юни.

Експозицията е подредена в галерията на столичната улица „Оборище“ 5, съобщават организаторите.

Общо петима артисти са финалисти в конкурса тази година – Габриела Йорданова, Ваня Дудоленска, Веселин Симеонов, Ивона Иванова и Момчил Григоров.

Габриела Йорданова завършва през 2010 г. Националната гимназия по приложни изкуства „Св. Лука“ в специалност „Аранжиране и пространствен дизайн“, а през 2014 г. - Югозападен университет „Неофит Рилски“ в специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство. Работи като учител по изобразително изкуство в ОУ „Димчо Дебелянов“ в Ихтиман. Изрисувала е стенопис върху фасадата на училището. Рису

На 17 септември фестивалът New Kids from the Block ще отбележи Деня на София с две събития, съобщават организаторите. 

На сцената на ул. „Алабин“ 39 първо излиза „Яница Станчева квартет“ (Яница Станчева – вокал, Вилизар Гичев – китара,Самуил Даскалов – бас, Андрей Велков – барабани). 

Празничната програма продължава със спектакъла „Вода” на пътуващ театър „Скрин”.

„Вода“ разказва за жаждата на човека по пътя му към съвършенството, за търсенето на смисъла в корените ни.

Това е проста история, която говори за дълбоката връзка със земята, водата и огъня, обединени в образа на дървото на живота.

Представлението е на режисьорите Анджей Сойка и Даниана Коева, хореографията е

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
Филмът „Силна вода“ открива този петък, 20 септември, есенното издание на фестивала за българско класическо кино „24 през 2024“. Вечерта в кино „Одео ...
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра. Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобрази ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Авансцена
5463
Авансцена

Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“.Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове.

| 15 Юни 2024, 14:53 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите
Трийсет музея в Прага отварят врати за традиционната Нощ на музеите
Снимка © DFA

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“. 

Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др. Организирани са съпътстващи концерти, театрални представления, творчески работилници и концерти. Целта на инициативата е да се предизвика интерес към музеите и културните институции. Цените на билетите са намалени, а някои обекти могат да бъдат посетени напълно безплатно. За по-бързо придвижване между отделните музеи и галерии в центъра на града е предвиден извънреден транспорт.

Пленер „Хартията – същност и  намеса“ започна в Художествената галерия в Добрич. В него участват творци от цялата страна. Те ще създават своите произведения в залите на галерията, където жителите и гостите на града могат да наблюдават изпълнението. Пленерът ще завърши с обща изложба на 5 септември. 

На пресконференция днес директорът на Художествена галерия – Добрич Недко Недков представи единадесетте участници в тазгодишното издание на пленера.  

„Тази година проектът е под надслов „Хартията – същност и намеса“. Това е процесът, който ние през всичките години осъществяваме. Навлизаме в дълбочина в същността на хартията, която има богати художествени и физични качества“, каза Недко Недков. 

Успех на участниците пожела и секретарят на Община Добрич Калина Георгиева. 

В тазгоди

На официална церемония в залата на Държавна опера Стара Загора тази вечер бяха раздадени наградите на единадесетото издание на Международния кинофестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024. За първи път тази година беше връчена и Награда на публиката. Зрителите на „Златната липа“ дадоха наградата чрез гласуване на „Уроците на Блага“ на режисьора Стефан Командарев. Наградата беше получена от актрисата Розалия Абгарян, която играе една от ролите във филма.

Наградата „Златна липа“ за най-добра женска роля получи актрисата Ели Скорчева за брилянтното си изпълнение във филма на Стефан Командарев „Уроците на Блага“. Така тя си тръгна с две статуетки от „Златната липа“, след като в първия ден получи и награда за цялостен принос в киното.

Наградата за най-добра мъжка роля журито присъди на синеокото момченце Янис Фриш, изпълнило главната роля във филма „Стиснати

„Червената къща“ отново отваря врати за култура в София и отправя покана към творците от независимата сцена, съобщават от Artvent

По думите им „преоткриването“ на пространството на столичната улица „Любен Каравелов“ 15 е планирано за тази есен. Зад идеята и реализирането стои Artvent – компания, която през последните три години създава, организира и разпространява театрални и музикални продукции в страната и чужбина. 

От юни е отправена отворена покана за представяне на артистични идеи, които да бъдат включени в репертоара на сцената на „Червената къща“ за сезон 2024/2025 г. 

Плановете са сцената да бъде домакин на творчески произведения от различни сфери на изкуството – театър, кино, литература, танц, фотография, видеография, визуални и дигитални изкуства.

И в момента „

Националният конкурс “Мелодията на водата” ще представи 15 нови български песни в Хисаря. Това съобщи организаторът Иван Димов от сдружение „Петнадесет лалета“. 

Конкурсът ще се проведе на 13 юли на сцената на Летния театър в Хисаря от 21:00 часа. Съорганизатор на събитието е Община Хисаря.

Предварителната селекция за третото издание на Националния конкурс за нова българска песен бе проведена от комисия, в която влизат поп изпълнителите Мими Иванова, Снежина Темелкова и Снежана Петкова, музикантът и композитор Кристиан Илиев, режисьорът Боян Даскалов, композиторът, аранжор и диригент Георги Милтиядов и музикалният педагог Иван Димов. 

Излъчените 15 финалисти са от общо подадени за участие 36 нови български  песни.

Събитието ще бъде заснето и излъчено в програмите на БНТ, коментира Димов. Изпълненията на участниците ще са под съпровода на Фес

Изложба „Синята птица” на семейство Телалим ще бъде открита на 11 юни в троянската галерия „Серякова къща”, съобщи Мариела Шошкова, уредник в галерията.

Александър Телалим е бесарабски българин и по думите на Шошкова е сред най-добрите съвременни български акварелисти. 

Телалим създава уникален синтез на източна и западна калиграфия, както и собствена живописна авторска техника „витражен акварел“. 

Художникът притежава извънредно широк творчески диапазон, като в по-широк контекст изкуството му се възприема като мост между Източната и Западната култури, разказа Шошкова.

Телалим има над 70 самостоятелни изложби, както и участия в общи изложби по света в Ню Йорк, Чикаго, Санкт Петербург, Хонконг и др.

За пръв път в галерия „Серякова къща“ освен негови творби ще бъдат подредени и творби на неговата съпруга Валя и на дъщеря им Оля. И двете и

В събота за посетители отваря и Чернинския дворец в Прага, който е седалище на Министерството на външните работи на страната. Посетителите ще могат да видят апартамента на някогашния външен министър Ян Масарик, намерен мъртъв под прозореца на служебното си жилище на 10 март 1948 г. Достъпен за разглеждане е и автомобилът „Аеро 50“, ползван от президента Едвард Бенеш по време на изгнанието му в Лондон. Дворецът има дълга история. Бароковата сграда е построена през 17-и век. Била е галерия, лазарет, казарма, приют, а по време на  Втората световна война е седалище на нацистките окупатори. През юли 1991 г. в двореца е сложен официален край на Варшавския договор. 

Васил Петров отбелязва 30 години в музиката с турне, наречено The Best of, заедно с Врачанската филхармония, с диригент Христо Павлов, съобщават от екипа на изпълнителя.

Концертите започват от Варна на 9 август, следват 10 август – Каварна, 11 август – Попово, 12 август – Велико Търново, 13 август – Сливен, 14 август – Кърджали, 15 август – Черноморец, 16 август – Несебър, 17 август – Бургас, 18 август – Поморие, 19 август – Свети Влас, и 1 септември – Пловдив

В програмата на концертите са любимите песни на Васил Петров от различни негови албуми, като за първи път ще има и поред

Балетът "Корсар" с режисьор и хореограф Галина Калчева и сценография на Иван Токаджиев е новото заглавие в репертоара на Държавна опера - Бургас. 

Неговата премиера ще се състои на 8 юни, съобщават от културната институция в морския град.

Творбата по музика на Адолф Адам, Цезар Пуни, Лео Делиб, Рикардо Дриго, Пьотър Олденбургски използва хореография от Мариус Петипа, Жозеф Мазиле, Константин Сергеев. Либретото на Жул-Анри Верноа дьо Сен-Жорж е базирано на поемата "Корсарят" от Джордж Байрон.

"Корсар" е първа балетна премиера за сезона. Творбата за първи път се поставя на бургаската сцена. Със задачата се заема дългогодишната примабалерина на бургаската опера Галина Калчева, която работи като постановчик и по „Дон Кихот", "Жизел", „Пахита“ и „Зле опазеното момиче“.  

Репетитори на балетния състав са постановчикът Галина Калчева и Марина Змее

Рапърът Пост Малоун оглави класацията на "Билборд" за албуми с първия си кънтри проект, съобщи сайтът на изданието.

Малоун си осигури първенството с албума F-1 Trillion, от който за периода на отчитане са продадени 250 000 еквивалентни единици. Тавата зае и челната позиция в чарта за кънтри албуми.

F-1 Trillion е третият албум на Пост Малоун, който покорява върха в класацията Билборд 200 след Beerbongs & Bentleys (2018) и Hollywood`s Bleeding (2019), и шестият му, който намира място в Топ 10. 

Новият албум на Пост Малоун включва 18 песни, 15 от които са сътрудничества със звезди на кънтри музиката - от Доли Партън и Ханк Уилямс младши през Блейк Шелтън и Брад Пейзли до Харди и Морган Уолън. 

Втората позиция в албумната класация на "Билборд" остава непроменена спрямо предходната седмица и се заема от певицата и авторка на песни Чапъл Роан с

Финалистите от конкурса за съвременно изкуство Most показват творбите си с изложба от 11 юни.

Експозицията е подредена в галерията на столичната улица „Оборище“ 5, съобщават организаторите.

Общо петима артисти са финалисти в конкурса тази година – Габриела Йорданова, Ваня Дудоленска, Веселин Симеонов, Ивона Иванова и Момчил Григоров.

Габриела Йорданова завършва през 2010 г. Националната гимназия по приложни изкуства „Св. Лука“ в специалност „Аранжиране и пространствен дизайн“, а през 2014 г. - Югозападен университет „Неофит Рилски“ в специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство. Работи като учител по изобразително изкуство в ОУ „Димчо Дебелянов“ в Ихтиман. Изрисувала е стенопис върху фасадата на училището. Рису

На 17 септември фестивалът New Kids from the Block ще отбележи Деня на София с две събития, съобщават организаторите. 

На сцената на ул. „Алабин“ 39 първо излиза „Яница Станчева квартет“ (Яница Станчева – вокал, Вилизар Гичев – китара,Самуил Даскалов – бас, Андрей Велков – барабани). 

Празничната програма продължава със спектакъла „Вода” на пътуващ театър „Скрин”.

„Вода“ разказва за жаждата на човека по пътя му към съвършенството, за търсенето на смисъла в корените ни.

Това е проста история, която говори за дълбоката връзка със земята, водата и огъня, обединени в образа на дървото на живота.

Представлението е на режисьорите Анджей Сойка и Даниана Коева, хореографията е

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
„Силна вода“ открива есенното издание на кинофестивала „24 през 2024“
В Силистра откриха изложба с творби на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в града
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.